Na ostatnich lekcjach matematyki uczniowie klas 4b, 5b, 6A i 6b doświadczyli zupełnie nowego podejścia do nauki matematyki. W ramach innowacji dydaktycznej „Rummikub w szkole”, uczniowie rozpoczęli naukę tej gry, która rozwija umiejętności matematyczne poprzez zabawę.

Od początku innowacja spotkała się z pozytywnym odbiorem uczniów. Dzięki grze Rummikub, matematyka staje się ciekawsza i bardziej angażująca. Zamiast tradycyjnych metod, nauka w formie gry sprawia, że uczniowie z większym entuzjazmem przystępują do zadań i chętniej uczestniczą w lekcjach. Taki sposób nauczania pokazuje, że matematyka to nie tylko liczby, ale także twórcze narzędzie do rozwiązywania problemów.

Wykorzystanie gry Rummikub na lekcjach przynosi wiele korzyści edukacyjnych. Rozwija logiczne myślenie, wymaga planowania ruchów i szybkich obliczeń, co utrwala podstawowe działania matematyczne. Element rywalizacji i gra na czas mobilizują uczniów do większego zaangażowania, a współpraca w zespołach sprzyja wspólnemu rozwiązywaniu problemów i rozwijaniu strategii.

Celem tej innowacji jest nie tylko rozwijanie umiejętności matematycznych, ale przede wszystkim przełamywanie stereotypów i budowanie pozytywnego nastawienia do nauki matematyki. Dzieci mogą przekonać się, że matematyka to fascynująca dziedzina, która może być zarówno wyzwaniem, jak i źródłem satysfakcji. Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój projektu i zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym uczniom podczas finałowego turnieju!

Justyna Adamczyk
Agata Podgórska