Od kilku lat obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym roku ten dzień przerodził się w radosne i kolorowe święto kulturowej różnorodności. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do konkursu polegającego na wylosowaniu przez klasę kraju i przebraniu się tak, aby odzwierciedlać cechy charakterystyczne danego państwa. Dodatkowo klasy musiały zaprezentować w języku tego kraju hasło: „Lubię uczyć się języków obcych”.

Prezentacja przyjęła formę językowego pokazu mody, a do komisji konkursowej zaproszone zostały: Pani Katarzyna Cichosz – dyrektor szkoły oraz Pani Patrycja Blak – wicedyrektor. Jury, które oceniało oryginalny pomysł na przebranie oraz prezentację hasła, nie miało łatwego zadania. Zaangażowanie uczniów i wychowawców było ogromne.

Spośród wszystkich tych narodowości najbardziej wyróżnili się mieszkańcy Hiszpanii zaprezentowani przez klasę 7B (I miejsce), mieszkańcy Włoch zaprezentowani przez klasę 4A (II miejsce) oraz mieszkańcy Portugalii zaprezentowani przez klasę 6B (III miejsce). Jury wyróżniło również klasę 4B, która zaprezentowała Francję. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki sponsorowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo zdobywcy I miejsca otrzymali jeden dzień bez pytania do wykorzystania przez klasę w wybranym przez nich terminie.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę.

Do zobaczenia za rok !

zespół językowy: