Drodzy Państwo,

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Programu „Moje miasto bez elektrośmieci”! Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społecznej, zwłaszcza wśród rodzin i dzieci, dotyczącej prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcamy wszystkich do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do wyznaczonych punktów zbierania i innych miejsc zajmujących się ich odbiorem.

W ramach programu realizujemy zbiórkę elektrośmieci, które będą bezpłatnie odbierane przez firmę ElektroEko i przekazywane do przetworzenia. Zebrana masa elektrośmieci będzie przeliczana na punkty, które nasza szkoła wymieni na cenne pomoce dydaktyczne.

Małe sprzęty i baterie już możecie odnosić do pudełka przy wejściu głównym do szkoły. Zbiórka będzie trwała do końca pierwszego semestru szkolnego. Prosimy jednak, aby większe urządzenia i śmieci wielkogabarytowe przynosić bliżej końca zbiórki, ze względu na ograniczone miejsce do ich przechowywania. Przed przywozem prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

Co zbieramy?

• AGD: zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, kuchenki elektryczne, piecyki, mikrofalówki, ekspresy do kawy, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, czajniki, młynki do kawy, roboty kuchenne, suszarki do włosów, lokówki.
  • IT: komputery PC, laptopy, notebooki, monitory, akcesoria komputerowe (mysz, klawiatura, słuchawki), drukarki, sprzęt kopiujący, telefony stacjonarne i komórkowe, faksy.
  • Multimedia: radia, telewizory, kamery wideo, cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze, sprzęt hi-fi, wideo magnetowidy.
  • Oświetlenie i inne: świetlówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, klimatyzatory, kalkulatory, elektroniczne maszyny do pisania.

Wszystkie pytania prosimy kierować do koordynatorek Pani Justyny Adamczyk i Pani Doroty Lutek.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tej ważnej inicjatywie, która pomoże w ochronie naszego środowiska!

Razem możemy więcej!

Justyna Adamczyk