Na zajęciach informatycznych w klasach ósmych i siódmych drukowaliśmy logo szkoły.  Nasza szkoła brała udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu” pozyskując certyfikat dla szkoły, dlatego też uczniowie klas 6 – 8 projektowali medale „Mistrz Internetu” i „As Internetu” w programie Tinkercad, a następnie drukowaliśmy je na drukarkach 3 D. Natomiast uczniowie klas 4 – 5 mogli zaprojektować własne breloczki, które stworzyli na zajęciach i wydrukować je w ramach kolejnych lekcji.

Reszta klasy może obserwować wydruk każdego modelu dzięki wbudowanej w drukarkę kamerze, z której obraz nauczyciel wyświetla za pomocą projektora na ekranie. Na zdjęciach można zobaczyć nasze zajęcia z projektowaniem 3 D.

Renata Słowińska – Stępień

nauczycielka informatyki